Już idzie lato, idą wakacje.

Będzie zabawa, będą atrakcje,

Będzie wspaniale, będzie bajecznie

Kiedy wakacje miną bezpiecznie!

Ł. Tartas

Właśnie o zasadach bezpieczeństwa, szczególnie podczas zbliżających się wakacji  chcieli przypomnieć przedszkolakom policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy  podczas spotkania, które odbyło się  15.06.2021r. Nasi goście uwrażliwili dzieci na fakt, iż dobra zabawa nie zwalnia nas z konieczności dbania o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Przypomnieli o zasadach przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznym zachowaniu się podczas pobytu w różnych miejscach. Wspomnieli też by nie rozmawiać z osobami obcymi, nie zbliżać się do nieznanych zwierząt oraz wspólnie z dziećmi utrwalili numery alarmowe. Oczywiście nie mogło obyć się również bez prezentacji radiowozu oraz policyjnych sygnałów, na które dzieci czekały z niecierpliwością.

Mamy nadzieję, że otrzymane rady pomogą wszystkim przedszkolakom spędzić wakacje szczęśliwie i oczywiście bezpiecznie.