W dniu 09.06.2021r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.  W trakcie spotkania  zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich codzienną pracą,  zasadami bezpiecznego postępowania w czasie: pożaru, burzy czy  wypadku oraz przypomnieli, jak ważne dla naszego zdrowia, a niekiedy  i życia jest przestrzeganiem niektórych zakazów. Następnie Panowie Strażacy zaprezentowali  poszczególne elementy swojego ubioru, który chętni  chłopcy mogli  nawet przymierzyć i osobiście sprawdzić jego ciężar. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziło wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, a także oczywiście wóz strażacki, do którego każde  z nich mogło wejść. Największą  atrakcją, kończącą pobyt naszych gości był pokaz działania strażackiego węża.  Dzieci żałowały tylko, że w ten upalny dzień nie mogły wykąpać się w powstałej wodnej fontannie…

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego otrzymały wiele cennych wskazówek na temat zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego, szczególnie istotnych w okresie zbliżających się wakacji.