W dn. 20.05.2021r. przedszkolaki z grupy III i IV pojechały na wycieczkę do Lusławic. Po dotarciu na miejsce naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania części arboretum- unikalnego w skali Europy, botanicznego dzieła życia Krzysztofa Pendereckiego, gdzie największy zachwyt przedszkolaków wzbudziły oczywiście piękne labirynty. Po spacerze pełnym estetycznych doznań na łonie przyrody udaliśmy się do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych Penderecki przez dziurkę od klucza. Zajęcia oparte na baśniowej opowieści osnutej na biografii jednego z najwybitniejszych kompozytorów świata, pozwoliły przedszkolakom poznać ciekawostki z  życia artysty, a także odkryć magiczny świat jego muzyki. Dzięki uprzejmości organizatorek  dzieci mogły też stanąć na prawdziwej scenie, gdzie odbywają się koncerty i zobaczyły gabinet samego Maestra. Szkoda tylko, że czas płynął tak szybko… Po pysznym obiedzie, bogatsi w nowe doznania i wiedzę, w świetnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

Nasze ogromne podziękowania kierujemy w stronę pani Reni Żabickiej (prowadzącej warsztaty) i pani Jadwigi Kani (oprowadzającej nas po arboretum), które pomogły nam w organizacji wycieczki.

Oczywiście nie zapominamy również o  niezawodnych Rodzicach naszych przedszkolaków, bez zaangażowania których nie udałoby się, w tak  krótkim czasie doprowadzić jej do skutku.