Komputer to twój przyjaciel,

z nim rzeczy poznajesz nowe.

Lecz nie siedź przed nim za długo,

bo to dla ciebie niezdrowe!

 Dn. 09.02.2021r. przedszkolaki z grupy IV  włączyły się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu organizowanego przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. W ramach zajęć dydaktycznych dzieci poszerzyły i uporządkowały swoją wiedzę na temat nowoczesnych technologii. Przy pomocy zabawnych bohaterów kreskówki edukacyjnej „Owce w sieci” uświadomiły sobie także zagrożenia płynące z niewłaściwego, niekontrolowanego  korzystania przez dzieci z Internetu  oraz telefonu komórkowego.  Starszaki niezwykłą kreatywnością wykazały się również podczas projektowania „Smartfona marzeń”, do którego samodzielnie tworzyły „aplikacje”.

Mamy nadzieję, że tego typu działania pomogą nam przygotować młode pokolenie do świadomego i rozumnego korzystania ze zdobyczy nowoczesnej  technologii, która stała się nieodzownym elementem naszego współczesnego życia.