Przedszkole Miejskie nr 10 w Dębicy rozpoczęło działalność 6.10.1980 roku. Ma swoją siedzibę przy  ul. Kołłątaja 8 w niewielkim osiedlu domków jednorodzinnych. W pobliżu znajduje się Starostwo Powiatowe, duże osiedle mieszkaniowe przy  ul. Fredry, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół nr 2, Centrum Kształcenia Praktycznego, Dom Kultury „Kosmos”, obiekty Klubu Sportowego „Wisłoka” oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny. Bliskość tych instytucji ułatwia współpracę z nimi. W pobliżu znajduje się park miejski.

Teren wokół przedszkola jest spokojny i bezpieczny, oddalony od hałasu miejskiego.

BUDYNEK

Budynek przedszkola jest typowy; układ pomieszczeń i ich urządzenie są   dostosowane  do potrzeb i możliwości małych dzieci oraz wymogów sanitarno-technicznych.

Każda grupa ma do dyspozycji dużą, kolorową salę (każda w innym kolorze) oraz łazienki przystosowane do potrzeb małych dzieci.

HOL WEJŚCIOWY

SZATNIA

HOL I PIĘTRO

SALA – GRUPA I

SALA – GRUPA II

SALA – GRUPA III

SALA – GRUPA IV

ZAPLECZE KUCHENNE I GOSPODARCZE

POKÓJ DO ZAJĘĆ DODATKOWYCH

Budynek otacza piękny, pełen zieleni ogród. Rosną tam różne drzewa i krzewy (również  owocowe) oraz wiele kwiatów – przed budynkiem urządzono rabaty. Różnorodność roślinności w ogrodzie umożliwia prowadzenie obserwacji przyrody w różnych porach roku.

OGRÓD

Ogród jest również miejscem do wypoczynku i zabaw ruchowych dzieci przedszkolnych i ich rodzin. Znajdują się tu różne urządzenia do zabaw ruchowych.

PLAC ZABAW