Olimpiada na Olimpie już po raz dwudziesty stanowi odpowiedź na rosnący w naszych czasach problem niewystarczającej aktywności fizycznej wśród dzieci. To wyzwanie nabrało szczególnego znaczenia w dobie izolacji, w której przebywamy od wielu miesięcy. Ta nowa sytuacja na stałe zmieniła naszą rzeczywistość. Pojawiło się wiele ograniczeń i związanych z nimi wyzwań w życiu prywatnym i zawodowym. Z wieloma nowymi z nich musiały się zmierzyć również dzieci. Jednak aby jubileuszowe wydarzenie mogło się odbyć i w tym roku, dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy oraz UKS „Olimp” postanowili zorganizować to wielkie sportowe wyzwanie on-line. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta Dębicy – Mariusz Szewczyk oraz Dyrektor MZO w Dębicy – Ireneusz Kozak.

W Olimpiadzie, która zakończyła się 30 marca 2021 roku, wzięły udział dzieci z 10 dębickich przedszkoli. Dzięki „on-linowej” formie maluchy znowu miały możliwość wspólnej zabawy i współzawodnictwa. Jednak tym razem areną zmagań sportowych nie była hala sportowa dębickiej „Dziewiątki”, lecz sale przedszkolne.

Celem sportowych zmagań było wyposażenie przedszkolaków w podstawowe umiejętności ruchowe, dzięki którym dzieci staną się sprawniejsze i lepiej przygotowane do uczenia się w przyszłości bardziej złożonych form ruchu. Oj, co to były za emocje! Bo przecież nie lada wyzwaniem jest bieg z szarfą, czołganie się przez tunel, rzut do celu czy drużynowy skok w dal z miejsca. Podczas zawodów w przedszkolach panowała niezwykle radosna atmosfera, a sportowa rywalizacja udzieliła się nie tylko zawodnikom, ale i kibicom, żywo dopingującym swoje drużyny.

Komisja sędziowska w tym szczególnym roku postanowiła wszystkie przedszkola biorące udział w OLIMPIADZIE NA OLIMPIE – „DZIEWIĄTKA” PRZEDSZKOLAKOM sklasyfikować na 1. miejscu.

Tekst pochodzi ze strony:  http://sp9.com.pl/?p=5391.

Nasze przedszkole reprezentowali:  Natasza G., Lila K., Wiktoria J., Inga Z., Miłosz N., Kacperek K., Piotr Ś.,  Leon B.

Wraz z turniejem sportowym ogłoszony został konkurs plastyczny pod hasłem: „OLIMPIJCZYCY TO MY”, na który wpłynęły 54 prace. Najlepsze z nich komisja wyróżniła dyplomami i upominkami. Wśród nich znalazła się praca Kacperka K. z gr. IV.

Ponadto nasze przedszkole zostało wyróżnione za przygotowanie ciekawej i pomysłowej relacji z przeprowadzonych zmagań sportowych.