Dn. 17.03.2021r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem Zdrowy i bezpieczny przedszkolak. Głównymi celami tego przedsięwzięcia było rozwijanie u dzieci zdolności recytatorskich, zainteresowanie najmłodszych poezją dla dzieci, wyzwalanie pozytywnych emocji płynących z występów przed publicznością, a także kształtowanie u najmłodszych umiejętności  unikania zagrożeń oraz postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo. Do konkursu zgłosiło się 18 uczestników z wszystkich grup wiekowych.  Poziom  recytacji był naprawdę bardzo wysoki, toteż wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem dla naszego Jury  w składzie: p. Aleksandra Gruszecka- logopeda, p. Grażyna Kieljan- dyrektor przedszkola, p. Renata Stachowicz- nauczycielka, p. Magdalena Szewc- intendentka. Występy dzieci oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze- gr. I, II oraz dzieci starsze- gr. III, IV. Po burzliwych obradach Jury postanowiło przyznać kilka nagród głównych. W pierwszej kategorii wiekowej wyróżnienia otrzymały: Ania D. z gr. I  oraz Gabrysia M. z gr. II natomiast wśród dzieci starszych I miejsce zdobył Piotruś Ś, II miejsce Zuzia M., miejsce III Inga Z. oraz wyróżnienie Liliana K.- reprezentanci gr. IV. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami. Ponadto przedszkolaki miały okazję obejrzenia teatrzyku kukiełkowego, w wykonaniu nauczycielek, pt. Recepta na zdrowie, podczas, którego razem z główną bohaterką Zuzią przypomniały sobie, co należy robić aby być zdrowym.

Dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom za przygotowanie swoich pociech do występu, piękne stroje i ciekawe rekwizyty.