Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. W związku z tym w terminie od 22-26.02.2021r. przedszkolaki z gr. IV aktywnie uczestniczyły w realizacji dodatkowego Programu Edukacyjnego Czyściochowe Przedszkole organizowanego przez firmę Rossmann. Wraz z sympatycznymi bohaterami programu dzieci zgłębiały swoją wiedzę i umiejętności w obrębie zagadnień  takich jak higiena nosa, jamy ustnej, mycie rąk, kąpiel i ochrona skóry. Mamy nadzieję, że wszystkie przedszkolaki, świadome negatywnych skutków nieprzestrzegania podstawowych zasad higieny już zawsze będą mogły nazywać się czyścioszkami.