Na marchewki urodziny

Wszystkie zeszły się jarzyny.

A marchewka gości wita

I o zdrowie grzecznie pyta

W dniu 22 października najmłodsze przedszkolaki obchodziły w swojej grupie DZIEŃ MARCHEWKITego dnia wszystkie działania w grupie I związane były tematycznie z marchewką. Nadrzędnym ich celem było promowanie zdrowego odżywiania, a przede wszystkim zachęcenie dzieci do spożywania marchewki pod różnymi postaciami. Każde z dzieci wzięło udział w robieniu soku poprzez wkładanie marchewek do sokowirówki. W czasie  zajęć plastycznych powstały piękne portrety marchewki. Nie zabrakło wierszyków, piosenek i zgaduj- zgaduli o głównej bohaterce dnia. Po zabawach integracyjnych przy muzyce nadszedł czas na wspólny warzywno-owocowy poczęstunek. Krasnalki w tym dniu bawiły się świetnie, poznały odżywcze walory marchewki, wiedzą, że marchewka jest słodka, pyszna i zdrowa.