Korzystając z zaproszenia członków zarządu ROD „Kolejarz” w Dębicy,  dn. 06.10.2020r. grupa Starszaków wyruszyła na wycieczkę na Ogródki Działkowe. Na miejscu dzieci, uczestnicząc w warsztatach przyrodniczych utrwalały posiadaną wiedzę o „jesiennych darach ogrodu”. Miały możliwość zobaczenia jak w naturalnych warunkach wyglądają rośliny, często znane wcześniej tylko ze sklepowych półek. Dzięki uprzejmości działkowców zwiedzały poszczególne działki kosztując owoce oraz robiąc pachnące bukiety z aromatycznych ziół. Przedszkolaki poznały także zastosowanie wody deszczowej oraz z zaciekawieniem przyglądały się pełnym rureczek domkom- ekohotelikom dla pszczół. Po spacerze na świeżym powietrzu czekały na nas pyszne grillowane kiełbaski, jabłuszka, ciepła herbatka oraz słodkie przekąski, które smakowały wybornie. Syty poczęstunek, pozwolił zregenerować siły i przedszkolaki korzystając z pięknej, słonecznej pogody bawiły się wśród zieleni. Na zakończenie naszego pobytu Panie Organizatorki przeprowadziły jeszcze quiz, w którym wszystkie dzieci mogły zdobyć zaskakujący  upominek. Trzeba przyznać, że troszkę niechętnie opuszczaliśmy Ogródki Działkowe, gdzie bawiliśmy się tak rewelacyjnie. Czas jednak uciekał więc pełni pozytywnych wrażeń, obdarowani „jesiennymi darami ogrodu”, które później wzbogaciły kącik przyrody w naszej sali,   wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszego przedszkola.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Organizatorom za tak wspaniały i pełen atrakcji dzień!