Miniony tydzień naszej zdalnej edukacji upłynął Średniakom pod hasłem „Podróże po Europie”. Przedszkolaki  każdego dnia odbywały wirtualną podróż do jednego z krajów europejskich. Poznawały ich barwy narodowe, piękne krajobrazy, zabytki, a także wiele związanych z nimi ciekawostek.  Przykładowo podczas podróży do Niemiec ilustrowały ruchem „Muzykę na wodzie” (G. F. Händel), rozpoznawały marki niemieckich samochodów, we Francji znalazły się na najlepszych modowych wybiegach… oraz nauczyły się śpiewać znaną piosenkę „Panie Janie” w języku francuskim.  Podczas wyprawy do Hiszpanii poznały taniec flamenco, wykonały mozaikowe jaszczurki z Parku Güell. Włochy zachwyciły pięknymi krajobrazami i pyszną kuchnią, powstały także wspaniałe repliki Krzywej Wieży z Pizy. Nasze wspólne podróżowanie zakończyliśmy w Wielkiej Brytanii, gdzie zdumiało nas wiele ciekawostek- m.in.  Stonehenge czy potwór z Jeziora Loch Ness. Nie obyło się również bez zegarowych zabaw w towarzystwie Big Bena.

Nasze wspaniałe wyprawy nie byłyby ani tak wspaniałe, ani tak owocne, gdyby nie zaangażowanie i ogromne wsparcie Rodziców, za które jeszcze raz bardzo dziękujemy. Sięgając pamięcią do tych 9 tygodni wirtualnej nauki  widzimy, jak wiele wspólnie udało nam się osiągnąć. DZIĘKUJEMY!