Powiewa na cztery świata strony

nasz polski sztandar biało- czerwony.

Biel razi w oczy, czerwień się żarzy

na najpiękniejszym z wszystkich sztandarze…

M.Siwiec

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także tych trudnych dla wszystkich Polaków. Każdy przedszkolak wie, że biało-czerwony sztandar- symbol naszej ojczyzny należy traktować  z czcią i powagą. Mimo niesprzyjających warunków, tradycyjnie jak co roku nie zapomnieliśmy o Święcie  Polskiej Flagi.  2 maja  duże i małe chorągiewki, często wykonane samodzielnie przez nasze przedszkolaki, ozdobiły balkony oraz okna ich domów i mieszkań.

W związku ze zbliżającym się Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Burmistrz Miasta Dębica pan Mariusz Szewczyk  ogłosił konkurs plastyczny „Biało-czerwona” – mój rysunek z flagą Polski. Jesteśmy bardzo dumne, że dzieci z naszego przedszkola podjęły wyzwanie i wzięły w nim udział. W fotorelacji prezentujemy przygotowane dzieła, jednocześnie gratulując autorom pomysłowości i pracowitości.