Dn. 28.02.2020 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Wojciechem Ulmanem z Zaczernia, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Pan Ulman to z zamiłowania pisarz, poeta i fotograf.  W swoim dorobku ma wiele wierszy dla dorosłych i bajek dla dzieci m.in. „Smok rzeszowski”, „Stara Lokomotywa”, „Dziadek Franek”, „Moje zwierzaki”, „Ufoludki”, „Małe piękne światy”, „Bajki rzeszowskie”. Podczas spotkania pisarz opowiadał o swojej pasji pisania, fotografowania i malowania. Autor przeplatał czytanie fragmentów  utworów  anegdotami ze swego życia oraz ciekawymi ćwiczeniami ruchowymi, w których dzieci chętnie brały udział. Melodyjne, łatwe do zapamiętania wiersze i niezwykłe zdjęcia zjawisk przyrody i zwierząt zachwyciły małych czytelników. Dzieci  zadawały pytania i z zainteresowaniem słuchały utworów naszego gościa. Pisarz uświadomił wszystkim, że warto i trzeba czytać, aby rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały jedną z książeczek autora z odręczną dedykacją.