Aby zdrowe ząbki mieć

trzeba tylko chcieć…

Dn. 18.02.2020 r. nasze Średniaki wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego Manufaktura Zdrowia. Na miejscu miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem profesjonalnego gabinetu, w którym jak się później okazało niektóre dzieci były po raz pierwszy. Ponadto Pan Doktor pokazał przedszkolakom, jak prawidłowo myć ząbki oraz jakiej pasty i szczoteczki najlepiej do tego używać. Dumne Średniaki, które już od ubiegłego roku czyszczą w przedszkolu ząbki, prezentowały jak to robią na specjalnie przygotowanym do tego modelu. Spotkanie to nie mogło oczywiście zakończyć się bez przejażdżki na fotelu dentystycznym, która była niewątpliwie główną  gabinetową atrakcją. Mamy nadzieję, iż tego typu spotkania oraz  inne  podejmowane przez nas działania zaowocują w przyszłości  wykształceniem u dzieci trwałych nawyków prozdrowotnych, a także że przedszkolaki bez lęku i obaw będą uczęszczać na wizyty kontrolne do gabinetów stomatologicznych.

Po wizycie u stomatologa nasze Średniaki, korzystając z pięknej pogody udały się jeszcze na spacer po dębickim Rynku. Przyjrzały się bliżej usytuowanym tam pomnikom- Niepodległościowemu i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, gdzie dowiedziały się dlaczego miejsca pamięci narodowej należy darzyć szczególnym szacunkiem. Podczas dalszej przechadzki uwagę dzieci przykuła także duża mapa naszego miasta, na której odszukaliśmy nasze przedszkole,  po czym zgodnie z jej wskazówkami ruszyliśmy w drogę powrotną.