Dn. 10.02.2020 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne Wesoły Odkrywca.  Podczas spotkania przedszkolaki wspólnie z panią prowadzącą eksperymentowały z ciepłem. Między innymi zaobserwowały, jak za sprawą podgrzania butelki  jajko zostaje wessane do jej wnętrza oraz jak nałożony na nią balonik napełnia się powietrzem.  Dzieci zbudowały też termometr oraz malowały niewidzialnym cytrynowym atramentem, który można było zobaczyć dopiero po podgrzaniu nad świecą. Na zakończenie obejrzały jeszcze  reakcję chemiczną, której towarzyszył spektakularny wybuch kolorowej piany, co wywołało nie lada emocje. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach z dużym zaangażowaniem i jak zawsze gotowe do działania.