Dn. 14.01.2020 r. grupa Średniaków uczestniczyła w warsztatach plastycznych Moja Masa Solna prowadzonych przez panią Bernadettę Mardeusz, której już od lat, jedną z wielu pasji jest  tworzenie małych form plastycznych z masy solnej.  Podczas zajęć nasze przedszkolaki miały wspaniałą okazję pobawić się twórczo prostym w wykonaniu, a zarazem wyjątkowym i dającym duże możliwości działania tworzywem plastycznym, jakim jest wspomniana masa. Na początek pani Bernadka pokazała dzieciom z jakich składników przygotowujemy masę solną. Powiedziała, jak sprawić, aby miała ona piękne kolory, a nawet pachniała czekoladą…  Następnie po wysłuchaniu jeszcze kilku niezbędnych wskazówek, przedszkolaki  wyposażone w odpowiednie fartuszki, wałki i wyciskarki do czosnku z ogromnym zapałem przystąpiły do działania. Na efekty nie trzeba było długo czekać.  Już po kilkunastu minutach na stolikach pojawiły się pierwsze kolorowe aniołeczki. Jedne mniejsze, drugie większe , jedne uśmiechnięte, drugie śpiewające, jedne w krótkich włosach, a inne w tęczowych lokach- wszystkie równie piękne. Te wyjątkowe, oryginalne figurki, w których wykonanie dzieci włożyły całe swoje serduszka będą upominkami dla równie wyjątkowych osób… ale tej tajemnicy jeszcze nie zdradzimy.

Bardzo dziękujemy naszej prowadzącej- pani Bernadce za te wspaniałe anielskie warsztaty, za świetną zabawę i uśmiechy na twarzach naszych dzieci.