Mroźna cisza świat okryła

i na ziemię noc spłynęła,

tylko gwiazda świeci.

W ciemnej szopie Maria miła

tuli do snu Dziecię…

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas, kiedy z ludzką pomocą siła miłości i dobroci jest w stanie przezwyciężyć wszelkie zło.  To również czas obfitujący w piękne tradycje i zwyczaje.  Jedną z takich tradycji podtrzymywaną w naszym przedszkolu już od lat jest wystawianie przedstawienia jasełkowego. W tym roku na to widowisko grupa Starszaków zaprosiła całą społeczność przedszkola  18 grudnia.  Dźwięki kolęd, skocznych pastorałek oraz iście aktorska gra przedszkolaków wprowadziła wszystkich widzów w świąteczną atmosferę. Po występie, jak co roku, odbył się uroczysty obiad wigilijny, podczas którego nie zabrakło dzielenia się opłatkiem oraz tradycyjnych świątecznych potraw. Ten wyjątkowy dzień uświetnili swoją obecnością emerytowani pracownicy naszego przedszkola: pani Małgorzata Kuczek, pani Małgorzata  Morawczyńska, pani Maria Skowron, a także pan Jakub Polniaszek- Przewodniczący Rady Rodziców. Poobiedni czas umilił zaś występ Kolędników z gr. III, którzy w pięknych strojach przedstawili dla gości i przedszkolaków z poszczególnych grup inscenizację pt. Kolędnicy wędrownicy.