Dn. 17.12.2019 r. w DK Mors odbyła się tegoroczna gala podsumowująca akcję Zdrowo jesz- Lepiej żyjesz. W ramach realizacji tej prozdrowotnej inicjatywy Burmistrz Miasta Dębica – p. Mariusz Szewczyk ogłosił konkurs pod tym samym tytułem na hasło promujące ideę zdrowego odżywiania się wraz z ilustracją plastyczną. Na V już edycję tego konkursu wpłynęło ponad 100 prac z wszystkich dębickich przedszkoli. Naszą placówkę reprezentowała Anitka L. z gr. III, która wykonała pracę plastyczną pod kierunkiem pani I. Furman. Anitka została laureatką II miejsca, za co otrzymała dyplom i nagrodę. Dodatkowo przedszkola biorące udział w konkursie zostały obdarowane dużymi prezentami ,jak się później okazało po brzegi wypełnionymi słodkościami. Na rozstrzygniecie konkursu  pojechały wszystkie dzieci z grupy, aby wspólnie bawić się podczas atrakcji przygotowanych przez animatorkę ze Studia Fama.