Dn. 03.12.2019 r. w przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna prowadzona przez muzyków z Filharmonii Rzeszowskiej, tym razem pod hasłem Polskie tańce narodowe jako popularyzacja muzyki w społeczeństwie. Jak sam tytuł wskazuje, podczas spotkania dzieci kolejno poznawały polskie tańce narodowe. Zaczynając oczywiście od dostojnego poloneza, którego znają już nasze Starszaki (z czego zresztą były bardzo dumne i nie omieszkały poinformować o tym naszych gości),  poprzez dźwięki pięknego kujawiaka, mazura, a następnie oberka dzieci zgłębiały swoją wiedzę o tym jakże wspaniałym polskim dziedzictwie kulturowym. Oprócz pięknej muzyki p. Wiesia prezentowała także stroje, w których się dany taniec tańczy. Audycję zakończyliśmy w rytmach skocznego krakowiaka. Kolejny raz było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie  więc już teraz z niecierpliwością oczekujemy na następne.