W ostatnim tygodniu listopada w związku z realizacją tematu kompleksowego „Zwierzęta domowe” starszaki gościły w swojej grupie niecodziennych gości, były to rybki akwariowe Zuzi, kot Rudolf – pupil Oli oraz Łatunia i Aniołek- chomiki Ninki. Pani Beata – mama Oli przybliżyła dzieciom historię kotka przygarniętego ze Schroniska„Przytulisko”, opowiedziała o kocich upodobaniach i zwyczajach. Dzieci były zachwycone obecnością Rudolfa,  szczególnie że mogły go pogłaskać i poprzytulać. Kolejnego dnia przedszkolaki miały okazję obserwować i pogłaskać malutkie chomiczki. Ich właścicielka –Ninka opowiedziała o tym jak dba o swoich podopiecznych, czym je karmi, jaka jest ich ulubiona zabawa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rybki Zuzi, które nawet „nocowały” w przedszkolu, a dzieci mogły je karmić i obserwować przez dłuższy czas. Poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzętami starszaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat zwierząt domowych. Teraz już wiedzą, że posiadanie zwierzątka to nie tylko przyjemność i  zabawa, ale też wielka odpowiedzialność i obowiązek.

Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przywiezienie do przedszkola zwierzątek.