Jem marchewkę na surowo,

bo to smacznie, bo to zdrowo…

 

20.10.2016 najmłodsze przedszkolaki obchodziły w swojej grupie Dzień Marchewki. Tego dnia wszystkie działania w grupie I związane były tematycznie z marchewką. Nadrzędnym ich celem było promowanie zdrowego odżywiania, a przede wszystkim zachęcenie dzieci do spożywania marchewki pod różnymi postaciami.

Od rana dzieci przekraczały próg sali w strojach w kolorze marchewkowym, wkładały na głowy „marchewkowe korony”, by wesoło i bardzo wyjątkowo spędzić marchewkowy dzień. Każde z dzieci wzięło udział w robieniu soku poprzez wkładanie marchewek do sokowirówki. W czasie  zajęć plastycznych powstały piękne portrety marchewki. Nie zabrakło wierszyków, piosenek i zgaduj- zgaduli o głównej bohaterce dnia. Po zabawach integracyjnych przy muzyce nadszedł czas na wspólny marchewkowy poczęstunek, były taki pyszności jak: sok marchewkowy, ciasto marchewkowe i marchewkowe paluszki.

Nasze przedszkolaki w tym dniu były w radosnych nastrojach i bawiły się świetnie. Wiedzą, że marchewka jest słodka, pyszna, wyjątkowa na surowo oraz gotowana.