Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Akcja ta ma  na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, wśród dzieci.  Bardzo często nie zdają one sobie sprawy, że wyrzucanie nawet pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety. Tegoroczna akcja  odbywała się pod hasłem „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”. W dniu 16 września zostały  przeprowadzone zajęcia, dotyczące segregowania odpadów oraz recyklingu. Dzieci poznały kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady (w każdej sali są pojemniki, do których dzieci wrzucają tylko „papierowe śmieci”). Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi” czyli ogrodu przedszkolnego. Dzieci grupy III i IV  pełne entuzjazmu, prześcigały się w zbieraniu śmieci, liści zaopatrzone w rękawice ochronne, miotły, grabie, wiaderka i plastikowe worki na odpady.

Ponadto informujemy, że w holu przedszkola stoją pojemniki, do których zbieramy zużyte baterie oraz plastikowe nakrętki.