Dnia 31 sierpnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie  adaptacyjne dla dzieci, które od września 2016r. rozpoczną edukację przedszkolną. Celem organizacji Dnia Otwartego było ułatwienie dzieciom startu w przedszkolu, przezwyciężenie lęków i obaw wynikających ze znalezienia się w nowym dla nich środowisku. Dzieci w obecności rodziców miały okazję poznać nowe otoczenie (salę zajęć, szatnię, łazienkę). Zapoznały się z paniami i rówieśnikami, miały możliwość uczestniczenia w zabawach integracyjnych.  Rodzice  poznali bazę lokalową przedszkola, organizację dnia w przedszkolu, formy pracy z dzieckiem. Przekazano im informacje (także w formie ulotek) na temat sposobów w jaki mogą pomóc swoim dzieciom  w przystosowaniu się do nowego środowiska.